Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole.

W poniedziałek 2 września nasza szkoła rozpoczęła nowy rok szkolny. Część klasy 7b wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Sarzyńską i p. Moniką Szymonik przygotowała uroczystą akademię.

Podczas występu pamiętaliśmy, aby wspomnieć o 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie obejrzeli koloryzowany film opowiadający o pierwszych godzinach napaści na naszą ojczyznę. Następnie uczennice Milena Krawczyk i Maria Pyrkosz pięknie wyrecytowały wiersz pt. „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Druga część uroczystości miała bardziej radosny nastrój. Uczennica klasy 4a Milena Wosk zaśpiewała utwór pt. „Dobrze, że jesteś” a w tym czasie uczniowie klasy 7b ułożyli z pudełek z napisami ( dobro, zaangażowanie, radość, pasja, mądrość, szacunek, wiedza, kreatywność, uśmiech, prawda) budynek, który symbolizował naszą szkołę. Dach budynku miał napis- PSP 1 Nasz Drugi Dom.

Pani Dyrektor Małgorzata Kalinka życzyła uczniom dobrego i pełnego sukcesów roku szkolnego. Uczniowie  z radością udali się do swoich sal, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami.