Congratulations!

Za nami ostatni dzień zajęć merytorycznych w Maltalingua School of English w St. Julians na Malcie. Zgodnie z założeniami projektu grupa 10 nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Wacława Górskiego ukończyła z wynikiem pozytywnym kurs językowy oraz metodyczno –językowy CLIL.

To była wielka przygoda edukacyjna i radość z tak intensywnej nauki w znakomitym międzynarodowym gronie. Zajęcia były prowadzone na wysokim poziomie. Zostały zrealizowane wszystkie zamierzone cele. Oprócz umiejętności językowych, nabyliśmy równie dla nas ważne umiejętności metodyczne. Poznaliśmy szereg zastosowań CLIL na lekcjach różnych przedmiotów. Pracowaliśmy w każdym ważnym obszarze językowym –mówienie, czytanie, pisanie, słuchanie.

Wzięliśmy udział w wielu inspirujących dyskusjach na temat edukacji i kultury w wymiarze europejskim. Czujemy się zainspirowani do poszukiwania atrakcyjnych i efektywnych metod nauczania. Przez chwilę byliśmy znowu uczniami ! Pisaliśmy nawet testy sumujące, potwierdzające zdobyte umiejętności. Nie jest to takie łatwe…, czasem towarzyszył nam niewielki stres, onieśmielenie. Odnosiliśmy jednak swoje drobne sukcesy, a nauka była dla nas wielką przyjemnością. Edukacja – to piękna podróż ! Uwielbiamy się uczyć. Chcemy nasze umiejętności wykorzystać w tworzeniu scenariuszy z CLIL dla uczniów naszej szkoły. W końcu jesteśmy teraz Szkołą z oknem na świat!