11 listopada – Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada w Stalowej Woli odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Niepodległości. Podczas tego wydarzenia zorganizowano uroczystą defiladę, przemarsz  żołnierzy z pułku reprezentacyjnego, uroczysty apel, a także przysięgę uczniów z klas mundurowych. To wszystko odbywało się przy asyście pocztu sztandarowego z naszej oraz innych szkół.

Poczet sztandarowy, w którym uczestniczyli uczniowie z PSP nr 1 w Stalowej Woli stanowił ważny element uroczystości. Uczniowie dumnie nieśli sztandary szkół, reprezentując ducha niepodległej Polski. Ich zaangażowanie i postawa wzbudzały podziw zgromadzonych widzów.

Udział najmłodszych mieszkańców Stalowej Woli w poczcie sztandarowym stanowił wyraz ich szacunku dla historii i tradycji narodowych. Ich obecność dodatkowo podkreśliła jedność społeczności lokalnej w świętowaniu tego doniosłego dnia.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni narodowych przy ognisku, budując niezapomnianą atmosferę patriotyzmu, refleksji i dumy z niepodległości naszego kraju.

Podsumowując, udział dzieci w poczcie sztandarowym podczas obchodów Dnia Niepodległości w Stalowej Woli był wyjątkowym momentem, który ukazał zaangażowanie i szacunek najmłodszych członków społeczności wobec historii i symboli narodowych.