#Rodacy Bohaterom – rozpoczynamy zbiórkę

Po raz trzeci w PSP1 organizujemy zbiórkę żywności i środków czystości dla Polaków mieszkających na Kresach. Serdecznie zapraszamy rodziców, uczniów, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły do wsparcia tej akcji. Tym małym gestem wspieramy polskich seniorów, nauczycieli, lokalnych działaczy, dbających o polską historię i kulturę. Pomagamy potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, ludziom żyjącym w trudnych warunkach. Zebrane artykuły w ramach akcji “Rodacy Bohaterom” trafią m.in.do polskich parafii, placówek edukacyjnych, Domów Polskich, Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie i wielu innym miejsc. 
Potrzebna jest żywność o długim terminie przydatności do spożycia: olej, cukier, ryż, kasza, makaron, konserwy mięsne lub rybne, owoce w puszce, kawa, herbata, kakako, słodycze.
Środki czystości: mydło, proszek do prania, płyn do naczyń, żel pod prysznic, dezodorant, chusteczki nawilżające, szczoteczki i pasty do zębów, ściereczki, płyny do prania, płyn do szyb, płyn do podłóg i inne produkty. Zbiórka w naszej szkole będzie trwała do ferii zimowych tj. do 26 stycznia 2024. 

Akcję #Rodacy Bohaterom organizuje Stowarzyszenie Odra Niemen-Podkarpacie  

Koordynator akcji w szkole – Jadwiga Socha

 


Aktualności