Pamiętamy …

Przed uroczystością Wszystkich Świętych dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pobliski cmentarz komunalny.

Podczas pobytu na cmentarzu przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na grobie bohaterów poległych za wolność Polski oraz na grobach nieznanych żołnierzy i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Pamiętaliśmy również o patronie naszej szkoły Wacławie Górskim, którego grób także odwiedziliśmy. Ponadto wychowankowie dowiedzieli się, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju osób odwiedzających to miejsce. Była to dla dzieci cenna lekcja patriotyzmu, która z pewnością pozostanie w ich pamięci.

Patrycja Walec