Przystań Wyobraźni

Klub Literacki oraz Biblioteka szkolna zapraszają na niecodzienne spotkania w Przystani Wyobraźni.

Jeśli tylko pogoda pozwala spotykamy w aranżowanym każdorazowo przez twórczych uczniów miejscu; w otoczeni zieleni i z błękitem nieba nad głową. Rozmawiamy o ulubionych książkach, gramy w gry planszowe. Wreszcie –chętni uczniowie-biorą udział w Warsztatach Kreatywnego Pisania.

Niech czerwiec będzie kreatywny i pełen dobrych emocji. Zajęcia w Przystani odbywają się cyklicznie co wtorek od 8.50 – 10. 35 i adresowane są do zainteresowanych uczniów, pragnących pokazać swoje pasje czytelnicze, rozwijać umiejętności twórczego pisania. Chcemy, by czerwiec kojarzył się naszym uczniom z czasem twórczych zabaw, możliwością rozwijania swoich talentów.

W zajęciach wykorzystujemy różnorodne formy zajęć ;od elementów dramy, larpów po quizy, zagadki, zadania pisarskie -warsztatowe. W przerwach skaczemy na dużej skakance, czy przeciągamy linę w drużynach projektowych. Malujemy ilustracje do ulubionych wierszy i fragmentów książek; projektujemy murale, inspirowane grami czytelniczymi. Na zakończenie inicjatywy planujemy wielki wernisaż i wystawę prac uczniów. Najpiękniejsze prace będziemy dodatkowo prezentować na łamach szkolnej gazetki ,,Przybij piątkę’’

A może dorzucicie swój pomysł na twórcze, niecodzienne działanie. Zapraszamy do Przystani Wyobraźni.

Pomysłodawcami i koordynatorami projektu są nauczyciele M.Janusz, J.Puskarczyk z grupą uczniów, biorących udział w zajęciach kreatywnych i Klubu Literackiego.