Maraton czytania

Pierwszy taki  Maraton czytania w naszej szkole !

Pod hasłem : Jaka przygoda ,taki bohater 22 maja 2014 urządzono w naszej  szkole Maraton czytania. Organizatorami przedsięwzięcia byli członkowie Szkolnego Klubu Miłośnika Książki wraz  z opiekunami:
Marzeną Janusz i Joanną Puskarczyk.
Zaproszenie do inicjatywy przyjęły niemal wszystkie klasy . Jako goście specjalni wzięły udział w Maratonie Panie Dyrektor : Małgorzata Kalinka i Grażyna Merkiel. W rolach bohaterów literackich wystąpili  nauczyciele wraz ze swoimi uczniami!  Na Maratonie gościliśmy słynne bajkowe postaci : Czerwonego Kapturka, Calineczkę, Leśną Wróżkę, Pinokia.
Pękaliśmy ze śmiechu, kiedy poznawaliśmy przygody Mikojajka. Nieobce były nam szkolne kłopoty Jacka Czarneckiego i razem z nim przeżywaliśmy jego dwóję z polskiego.
Chwilę spędziliśmy w Królestwie poezji ; spotkaliśmy tam żyrafę, co się wybrała do fotografia, zarozumiałego Phawia i zastanawialiśmy się po co krowie rogi na głowie..
Potem wyruszyliśmy tropem legend; odwiedziliśmy Złotą Kaczkę i drżeliśmy ze strachu, kiedy czytaliśmy o Bazyliszku.
Na koniec dotarliśmy do Hobbitonu ! Jakże byliśmy szczęśliwi rozwiązując wraz z Bilbo  zagadki Golluma. Wraz z Gandalfem
i krasnoludami odbyliśmy niezwykłą podróż do Krainy Wyobraźni.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym Maratonie !
Z pozdrowieniami. Klubowicze wraz z opiekunami.
PS Zwycięzcom konkursów literackich oraz Turnieju o tytuł Mistrza Pięknego Czytania wręczymy pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody na apelu podsumowującym rok szkolny 2013/2014.