II Szkolny Maraton Czytania

19 maja odbył się w naszej szkole po raz drugi Maraton Czytania. Organizatorami przedsięwzięcia byli Klub Podróżniczo- Przygodowy Miłośnika Książki oraz Biblioteka Szkolna.

Cała naprzód ku wielkiej przygodzie! Tymi słowami rozpoczęliśmy naszą wielką przygodę z czytaniem. W konwencji przygody na morzu uczestnicy wydarzenia brali udział w Maratonie i Konkursie ”O tytuł Mistrza Pięknego Czytania”. Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych- kl. II- III i IV- VI.

Tytuł Mistrzów Pięknego Czytania wśród uczniów klas młodszych zdobyli:

Nina Parysz, kl. IIa

Jagoda Winogrodzka, kl. IIIa

Maria Wilkos, III b

Wśród uczniów klas starszych Mistrzami Pięknego Czytania zostali:

Bartłomiej Janusz

Daniel Krupczak

Jakub Zajchowski

Anna Surdyka

Wyróżnienie  zdobyły: Zuzanna Zaguła i Agata Mazur.

Gośćmi specjalnymi Maratonu były: pani dyrektor Małgorzata Kalinka, pani Elżbieta Bąk w roli Królewny Śnieżki oraz pani Dorota Paleń- Zagulska w roli Kopciuszka!

Na uznanie zasługuje baśniowy występ pani Doroty  Paleń- Zagulskiej z synem Konradem :)

Pomiędzy występami zaś cieszyliśmy się poetyckim karaoke, które przygotowano na podstawie słynnych wierszy Jana Brzechwy.

Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie chętnie wcielali się w ulubionych bohaterów literackich.  Tym razem nasze serca skradli Pipi Pończoszanka i dwóch piratów  z awanturniczej przygody Robinsona.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Maratonu. Dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występów.

To nie koniec przygody z czytaniem. Pamiętajcie –  Szkolne Biuro Podróży –  mieści się w Szkolnej Bibliotece. Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty księgozbioru.