Piknik wojskowy

W piątek, 13.09.2024 r. dzieci z PSP 1 uczestniczyły w święcie 18. Pułku Saperów z Niska.

Na Placu Piłsudskiego, oprócz oficjalnych uroczystości, był pokaz sprzętu wojskowego, służb mundurowych policji i straży pożarnej, stanowiska promocyjne Huty Stalowa Wola i Lasów Państwowych, miasta, Muzeum COP, pokaz pojazdów zabytkowych, dmuchańce i wojskowa grochówka.

Dzieci miały okazję zobaczyć rekonstruktorów, którzy w strojach z czasów pierwszych polskich władców odgrywali walkę na miecze. Mogły również sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą na stanowiskach Państwowego Gospodarstwa Wodnego ”Wody Polskie”, czy Nadleśnictwa Rozwadów.

Po obejrzeniu sprzętu wojskowego uczniowie wykorzystali chwilę na wesołą zabawę na dmuchańcach a potem zadowoleni wrócili do szkoły.