Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca- bijemy rekord razem z WOŚP

16 października 2024 roku, z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca już po raz szósty przystąpiliśmy do próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w całej Polsce tysiące osób włącza się w akcję propagującą nauczanie pierwszej pomocy. W naszej szkole również, w godzinach 12.00-12.30 uczniowie, nauczyciele, zaproszeni przedstawiciele straży pożarnej, policji oraz ratownictwa medycznego wymieniając się przy 10 fantomach wykonywali uciśnięcia klatki piersiowej. Podczas tej edycji próby rekordu skupiliśmy się tylko na uciśnięciach klatki piersiowej „hands only”. Liczba osób biorących udział w naszym szkolnym wydarzeniu wyniosła 126. Nie udało nam się pobić naszego szkolnego rekordu (179 ) ale to  nas nie zniechęca i na pewno w przyszłym roku również przyłączymy się do tej największej  lekcji pierwszej pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i gratulujemy wiedzy oraz umiejętności!

Dziękujemy naszym Gościom: Pani Marcie Góreckiej ( Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli, Joannie Karczemnej oraz Ewelinie Stępień  ( Ratownictwo medyczne), Danielowi Łój (Dzielnicowy KPP Stalowa Wola) oraz  Grupie Inicjatyw Twórczych za włączenie się w naszą akcję, wypożyczenie fantomów i wspieranie naszych działań.