Żaba – symbol szczęścia

Święto Żaby wypada 20 marca. W naszej szkole i przedszkolu obchodziliśmy je 23 marca jako kontynuację powitania wiosny. Święto wymyślono,  żeby ratować ginące gatunki oraz zwrócić uwagę na ważną rolę tych zwierząt w ekosystemie. Mimo, iż nie u wszystkich wzbudzają one sympatię, są bardzo pożyteczne. Tego dnia w szkole i przedszkolu królował kolor zielony. Uczniowie przybyli ubrani w stroje żabek, mieli ze sobą maskotki i inne akcesoria związane z tymi zwierzętami, co uczyniło ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym i ekscytującym. Bohaterem dnia była żaba, więc nasze aktywności również jej dotyczyły. Obejrzeliśmy film edukacyjny o rozwoju żab, dowiedzieliśmy się jakie gatunki żab, żyją w Polsce oraz czym się odżywiają. Słuchaliśmy wierszy: „Żaba” Jana Brzechwy oraz „Bocian i żaba” Agnieszki Frączek. Bawiliśmy się przy piosence „Była sobie żabka mała”. Na koniec zajęć odbyło się ogłoszenie wyników konkursu „Witaj Wiosno” i wręczenie nagród dla zwycięzców.

Nauczyciele oddziału przedszkolnego: Agnieszka Kawa, Małgorzata Małek-Gmiter.