Przedszkolaki odkrywają kosmos

W drugim tygodniu marca realizowaliśmy zagadnienia z zakresu: Mali odkrywcy kosmosu. Kosmos fascynuje wielu z nas, a dzielenie się wiedzą na jego temat przyniosło dzieciom wiele radości. Podczas zajęć nabyliśmy wiedzę na temat ruchu planet wokół Słońca oraz ruchu obrotowego Ziemi(dzień i noc). Dzieci dowiedziały się ile jest planet, co to jest przestrzeń kosmiczna oraz poznały przyrządy do jej odkrywania: lunetę, teleskop. Wykonały rakiety i statki kosmiczne, które posłużyły im do świetnej zabawy. Przedszkolaki poznały też postać wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego ważne dla ludzkości odkrycie – teorię heliocentryczna. Tydzień podsumowaliśmy pracą plastyczną „Układ Słoneczny”, której celem było wykazanie się wiedza, ale przede wszystkim  umiejętnością współpracy w grupach. Satysfakcja z wykonanych zadań była ogromna.

Nauczyciele oddziału przedszkolnego:  Agnieszka Kawa, Anna Machała-Nowak, Małgorzata Małek-Gmiter