Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu

Światowy Dzień Dinozaura przypada 26 lutego. Wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością na to nietypowe święto, bo dzieci uwielbiają te prehistoryczne gady. Już od rana przedszkolaki dzieliły się informacjami na temat przyniesionych przez nich zabawek, oglądały albumy i książeczki oraz czasopisma. Po śniadaniu obejrzały filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły, czym się odżywiały oraz jak wyginęły dinozaury. Poznały również pracę paleontologa. Następnie przeniosły się w niezwykły, prehistoryczny czas za sprawą dekoracji sali oraz wielkich makiet dinozaurów. Zadaniem dzieci było je pomalować. Miały przy tym nie byle jaką frajdę. Doskonale współpracowały ze sobą oraz bawiły się przy muzyce. Zwieńczeniem dnia były pamiątkowe zdjęcia.

Nauczyciele oddziału przedszkolnego: Agnieszka Kawa, Małgorzata Małek- Gmiter.