Szkolenie dla pocztów sztandarowych

18. Pułk Saperów zorganizował dla uczniów należących do szkolnych pocztów sztandarowych warsztaty z zasad ceremoniału wojskowego podczas uroczystości religijno – patriotycznych. Oprócz prezentacji ppor. Piotr Ujma przeprowadził praktyczne szkolenie. Uczniowie mogli przećwiczyć postawy, prezentowanie, wystąpienia, marsz, zwroty, przekazanie, zatrzymanie oraz zmiany szyku podczas uroczystości. W trakcie ćwiczeń uczniowie otrzymali wiele cennych rad i wskazówek.

Szkolenie odbyło się 12 grudnia 2023 roku w Bazylice Konkatedralnej, a z naszej szkoły uczestniczyli w nim uczniowie klas: 6a, 6b i 7b pod opieką nauczycielek: Moniki Kupiec i Anny Dąbrowicz.

Dziękujemy 18. Pułkowi Saperów a szczególnie ppor. Piotrowi Ujmie za szkolenie, które pomoże naszym uczniom godnie reprezentować szkołę ze sztandarem podczas ważnych uroczystości patriotycznych.