Obok tego święta nie można przejść obojętnie – Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. To szczególny dzień, w obchody którego wprowadza treść książki “The Dot” Petera Reynoldsa przedstawiającego historię małej, nieśmiałej dziewczynki, która właśnie dzięki kropce – uwierzyła w siebie.
Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 1 obchodzony jest już po raz kolejny w trosce o rozwijanie u uczniów wiary we własne możliwości.
Na wszystkich zajęciach programowych odbyły się inicjatywy, do których inspirowała każdego niepozorna KROPKA. Były gry matematyczne, kodowanie, wypowiedzi pisemne na języku polskim o swojej wyjątkowości.
Czytano książkę, oglądano animacje na podstawie czego powstało wiele prac plastycznych. Kropki i kółka, to też szereg zabaw na zajęciach wychowania fizycznego i przerwach śródlekcyjnych oraz szkolnym boisku.
Rozmawiano o tym, czym jest talent oraz poszukiwano własnych predyspozycji. Uczniowie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z logo święta. Ubrani tego dnia uczniowie w kolorowe kropki obrazowali radośnie szkolne obchody.
Mamy nadzieję, że minione święto kreatywności, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności, zainspirowane właśnie książką “Kropka” Petera H. Reynoldsa i jej główną bohaterką stało się dla naszych działań „narzędziem” nie tylko do rozmowy o tym, że każdy ma talent i jest on zwykle inny, ale także pobudziliśmy myślenie do działania inspirując uczniów i pokazując, jak wiele osób wykorzystało właśnie KROPKĘ do tworzenia czegoś ważnego i wyjątkowego.
Po takim dniu każdy z pewnością nabrał większej wiary w swoje możliwości i wie, że niepozorna KROPKA to tylko mały początek czegoś wielkiego, bo każdy jest wyjątkowym twórcą siebie i swojej przyszłości.
Monika Szymonik, Agnieszka Smagała i Zofia Zasońska-Warchoł