Happening „Witajcie w miasteczku Niepodległość

W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam, że po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość.

W naszej szkole uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób szczególny, uczniowie uczestniczyli bowiem w happeningu „Witajcie w miasteczku Niepodległość”.
Klasy V – VIII mogły prześledzić drogę do niepodległości Polski dzięki filmowi Niezwyciężeni. Czas próby oraz prelekcji o Orlętach Lwowskich, którą wieńczyła piosenka Orlątko, zaś naszym milusińskim z klas I – III o tych trudnych chwilach naszej Ojczyzny opowiedziała Baśka Murmańska w filmie o tym samym tytule.

Podczas przerw w miasteczku Niepodległość gromadzili się uczniowie ze wszystkich klas, by wspólnie i z wielką radością wyśpiewywać Legiony, Szarą piechotę, Pierwszą Kadrową, Przybyli ułani i inne pieśni. Dla starszych uczniów przygotowana została także gra terenowa Droga do niepodległości, która cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że zaskoczyło to samych organizatorów.

Happening przygotowały panie Zofia Merkiel, Anna Dąbrowicz, Marta Radwańska i Elżbieta Paruch, a wspierali je uczniowie z klas 7a, 8a i 8c.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za udział w happeningu.
Relacja z wręczenia nagród dla zwycięzców gry terenowej Droga do Niepodległości niebawem.

Pamiętajmy o tej niezwykle ważnej rocznicy, bądźmy dumni z naszych przodków, którzy, cytując znanego poetę krwią i blizną wywalczyli naszą wolność.

Wiwat Nasza Niepodległa!