WOŚP w naszej szkole

09.01.2013 roku, w naszej szkole odbyła się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten dzień ogłosiliśmy w szkole „Dniem Serduszkowym” Obowiązywał strój „serduszkowy” tzn. czerwony, różowy lub z serduszkami.

Ale nie to było najważniejsze. Zachęcaliśmy wszystkich, by tego dnia powstrzymać się od dokuczania, by był to dzień czynienia dobra, uśmiechu i pomocy.  I trzeba przyznać ,że wszyscy spisali się na medal,  raczej na wielkie serce !

Kolorowa puszka WOŚP szybko się zapełniała .Każdy darczyńca otrzymał charakterystyczne czerwone serduszka  i przyklejał je do ubrania. Było wesoło,  miło i  życzliwie. Wiedzieliśmy, że cel jest szczytny. W tym roku zbieraliśmy po to, by pomagać dzieciom i ludziom starszym.

Zbiórce pieniędzy towarzyszyły warsztaty, przygotowane przez Stalowowolski Sztab WOŚP, w których mógł wziąć udział każdy uczeń. Uczniowie mieli okazję skorzystać z nauki tańca brzucha, Capoeiry, break dance’a, scratchowania,  a także pierwszej pomocy i survivalu. W ciągu dwóch godzin zebraliśmy 241, 17 zł.
W przyszłym roku będzie więcej! W końcu będziemy grać z WOŚP do końca Świata i jeden dzień dłużej.