Uroczyste otwarcie boiska w PSP1

Jedyneczka mała boiska nie miała.
Dziś boisko mamy nowe, do treningów już gotowe.
Pięknie za to dziękujemy !
Zaraz sport tu rozpoczniemy!
Kosz, siatkówka , piłka nożna,
Teraz to tu szaleć można!
Do zabawy zapraszamy,
Zdrowie razem wygrywamy!

18 września, w piękne, słoneczne popołudnie spotkaliśmy się w szkole razem z uczniami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, by uroczyście dokonać otwarcia boiska wielofunkcyjnego. Piosenką i wierszem powitali nas uczniowie Jakub Bulec i Aleks Dydak.
W trakcie części oficjalnej symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali :
Pan Lucjusza Nabereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli
Pan Rafał Weber, Przewodniczący Rady Miasta
Ksiądz Mieczysław Kucela, proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli
Pani Halina Wołos, Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Zdrowia
Jakub Wieprzęć, uczeń PSP 1 i najlepszy sportowiec roku szkolnego 2014/2015
Pani Agnieszka Surdyka- Przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły
Pani Małgorzata Kalinka Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
By ustrzec nas przed kontuzjami, boisko zostało poświecone przez księdza proboszcza Mieczysława Kucela.
Osobom, które szczególnie wspierały nas w staraniach o nasze boisko zostały wręczone kwiaty oraz statuetki „Przyjaciel Szkoły”.
Część artystyczną uroczystości uświetniła Dziecięca Orkiestra Dęta , oraz uczniowie z klas 3b, 2a i 4 b. Dużą atrakcją wydarzenia była jego część sportowa, która została zainaugurowana przez degustację tortu w kształcie boiska. Do oddania pierwszych strzałów karnych wytypowaliśmy zaproszonych gości. Bramki dzielnie broniła pani Elżbieta Bąk , księgowa z naszej szkoły, a jednocześnie mama Oli, uczennicy PSP1. Mieliśmy okazję kibicować podczas meczów piłki nożnej i koszykówki naszych uczniów z rodzicami , nauczycieli PSP1 z radnymi i radnych z rodzicami. Swoje umiejętności zaprezentowali także najmłodsi sportowcy z koszykarskiej szkółki Radwan Sport. Było wiele sportowych emocji, ale przede wszystkim dużo dobrej zabawy. Imprezie towarzyszył kiermasz ciast przygotowany dzięki rodzicom naszych uczniów. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej uroczystości, oraz aktywny udział serdecznie dziękujemy. Jesteśmy pewni, że jeszcze niejedne emocje sportowe przed nami!

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. Zachęcamy także do zajrzenia na strony :