Uczniowie klas II studentami Wyższej Szkoły Ekonomicznej

Dnia 25.10.13 odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Dziecięcego Uniwersytetu przy WSE w Stalowej Woli.
Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda wyższa uczelnia i jakie są jej zadania. Zwiedzili sekretariat, gabinet rektora, bibliotekę.
Na początku zostali pasowani wielkim berłem na żaków Dziecięcego Uniwersytetu przez Rektora uczelni dr Ewę Kosak i otrzymali Legitymacje Małego Żaka z rąk Dziekana uczelni dr inż. Waldemara Kality. Po uroczystości przyjęcia w poczet “studentów” udali się na pierwszy wykład. Dr inż. Waldemar Kalita wprowadził dzieci w świat ekonomii zajęciami na temat “Po co wymyślono pieniądz?”. Mali studenci wykazali się dużą wiedzą, wykładowi towarzyszyła gorąca dyskusja dotycząca zagadnień: czy monety i banknoty są potrzebne? oraz czy warto oszczędzać?. O ile wszyscy zgodnie przyznali, że oszczędzać warto, to trudno było ich przekonać, iż karta płatnicza jest niewystarczającym środkiem płatniczym podczas codziennych zakupów. Po zmaganiach umysłowych pan Konrad Mężyński zaprosił dzieci do zabaw i ćwiczeń ruchowych. Kolejny wykład dotyczył kultury i języka Rosji poprowadziła go dr Elżbieta Głuszec. Dzieci poznały kilka słów po rosyjsku, którymi czynnie posługiwały się przez resztę zajęć. Najwięcej radości przyniosła im zabawa rosyjską lalką Wańką-Wstańką doskonaląca spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Na koniec odbyły się zajęcia “Przygoda z twórczością”, które przeprowadziła dr Ewa Kosak. Spotkanie pomimo godzin wieczornych przyniosło naszym uczniom wiele radości. Dzieci potwierdziły chęć dalszego uczestnictwa w kolejnych wykładach.
W inauguracyjnym spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy IIa i IIc pod opieką p. Agnieszki Kawy: Aleksander Słupik, Jagoda Winogrodzka, Iza Winogrodzka, Maksymilian Sroczyński, Oskar Herdzik, Agata Witkowska, Klaudia Krowińska, Natalia Krowińska, Adrian Winiarski, Brajan Piotrowski oraz Oliwia Grudzińska i Oskar Skromak.

Więcej informacji i zdjęć na stronie http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=31045