Sukces naszych „ Młodych Matematyków”

29 maja 2019r. odbył się I etap  powiatowego konkursu „Młody Matematyk”, którego od 17 lat organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Stalowej Woli, który po raz czwarty odbył się w gościnnych murach Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Konkurs cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy liczba jego uczestników. Tego roku w międzyszkolnym etapie wzięło udział  ok 100 uczniów klas 6 i 7  ze szkół powiatu stalowowolskiego.

„Młody Matematyk” to właśnie pod hasłem tego konkursu uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny  próbują swoich sił i zmagają się z trudnymi zadaniami matematycznymi. Ich cel? Zdobyć tytuł najlepszego matematyka!

Za nami pierwszy  etap  zmagań młodych matematyków. Etap międzyszkolny odbył się na auli Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Stalowej Woli, tam nasi uczniowie musieli zmierzyć się z kolejnym zestawem zadań matematycznych, których poprawne rozwiązania otwierały im drogę do finału konkursu.

Poprzeczka na tym etapie była zawieszona wysoko, ale to nie powstrzymało naszych ambitnych uczniów przed tym, aby zdobyć wystarczającą ilość punktów, gwarantującą awans do finału! Właśnie tego dokonali nasi uczniowie: Kacper Piotrowski który otrzymał maksymalną ilość punktów oraz Karol Siembida, Jakub Bulec i Mikołaj Studnicki którym także udało się dostać do finału i już 12.06.2019 roku na auli Politechniki Rzeszowskiej będą mieli okazję i zaszczyt reprezentować naszą szkołę w powiatowym i ostatnim etapie konkursu.

Trzymajmy mocno kciuki za chłopców, dzięki naszemu wsparciu na pewno uda mu się osiągnąć wielki sukces!

Agnieszka Smagała