ROYAL MAIL – KRÓLEWSKA POCZTA W NASZEJ SZKOLE

Kolejną inicjatywą Władców Języków z naszej szkoły był nieśmiały pomysł napisania listu do Królowej Anglii. Na początku października 2019 roku   grupa uczniów z klasy VII a razem z nauczycielką języków obcych panią Dorotą Zagulską wysłała  list do Królowej Wielkiej Brytanii – Elżbiety II. Dziewczynki pogratulowały królewskiej parze  i złożyły życzenia z okazji  ich 72 Rocznicy Ślubu oraz wyrazili podziw dla zaangażowania w działalność charytatywną.

Uczniowie napisali, że bardzo  lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać fakty na temat rodziny królewskiej oraz Zjednoczonego Królestwa. Wspomnieli także o naszym mieście i szkole. Cześć uczniów wykonało piękne prace, które zostały dołączone do listu, m.in. portret Królowej – naszkicowany przez   naszą utalentowaną uczennice – Alicję Olech. Całość została zwieńczona gratulacjami dla najdłużej panującej Monarchini brytyjskiej oraz życzeniami wielu lat zdrowia i szczęścia.

List został wysłany , a my z niecierpliwością oczekiwaliśmy  na odpowiedź z Pałacu Buckingham. Niespełna dwa miesiące później na twarzach uczniów z klasy VII a pojawiło się ogromne zaskoczenie. Dotarła do nich korespondencja z brytyjskiego dworu królewskiegoJ W trakcie oficjalnego otwarcia okazało się, że na list odpisała jedna z dam nadwornych Królowej Elżbiety – „lady in Whiting” ponieważ w natłoku codziennych obowiązków, sama Królowa nie jest w stanie osobiście odpisywać na listy. Jej Wysokość pragnęła jednak przekazać, że jest bardzo wdzięczna za list oraz za otrzymane wspaniałe prace artystyczne. Królowa była bardzo poruszona faktem, że uczniowie włożyli tak dużo troski w stworzenie jej wizerunków.

Władcy Języków są bardzo dumni, że Królowa postanowiła im odpisać. Dotąd z ciekawością uczyli się na lekcjach języka angielskiego o kulturze Wielkiej Brytanii oraz o rodzinie królewskiej. Nic nie jest jednak w stanie zastąpić nauki w praktyce, a dzięki innowacjom pedagogicznym przeprowadzanym z inicjatywy nauczycielki –pani Doroty Zagulskiej, na języku angielskim , których przykładem jest właśnie korespondencja z brytyjskim dworem królewskim, mogą w jeszcze większym stopniu zaangażować się w naukę. Uczniowie już teraz myślą o kolejnym liście, który wyślą np. do prezydenta Stanów Zjednoczonych.