Piknik z okazji DNIA DZIECKA

1 czerwca 2017 roku nasza szkoła zamieniła się w jeden wielki plac zabaw. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w niezwykłym Pikniku, a naszą szkołą rządziła DOBRA ZABAWA.

Piknik rozpoczął się słonecznym  powitaniem  DJ-a Słońce i losowaniem map  “łowców przygód”, po którym wszyscy ruszyli do akcji.

Na terenie przyszkolnym, oraz w szkole zostały wyznaczone punkty, na których znajdowały się różne atrakcje przygotowane dla dzieci.  Każda klasa zaczynała swoją przygodę w innym punkcie – los zdecydował w jakim, ale też wszyscy pod opieką wychowawców musieli “zaliczyć” każdą stację zaznaczoną na mapie.

Największym powodzeniem cieszył się punkt z dmuchaną zjeżdżalnią i zamkiem do skakania, które wyrosły na naszym dziedzińcu dzięki DJ-owie Słońce.  Kolejne stacje zaskakiwały dzieci swoją atrakcyjnością. Był sportowy tor przeszkód , stoisko malowania twarzy oraz salon fryzur ,  prowadzone przez panie z Centrum Kształcenia Ustawicznego.  Niesamowite było spotkanie z psem- terapeutą , którego przyprowadziła do nas pani weterynarz Martyna MackoSzymanek, nasza absolwentka. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z klockami, które przygotowała firma LEGO Education oraz szkolna foto-budka.  Były zabawy z chustą, bajkowe malowanie kredą po asfalcie i rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. Dużą atrakcją był rowerowy tor przeszkód połączony z edukacją dotyczącą bezpieczeństwa rowerowego. Tutaj z pomocą przyszli nam “Rowerzyści ze Stali” . Okazją do rozmów o bezpieczeństwie były też spotkania z Funkcjonariuszami Straży Pożarnej , którzy przyjechali do nas wozem strażackim oraz Funkcjonariuszami Policji z radiowozem i policyjnym quadem.

Zorganizowanie tak niezwykłego Dnia Dziecka było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta i Referatu Do Spraw Rewitalizacji .

Niezwykłe zaangażowanie Nauczycieli i Uczniów z Centrum Kształcenia Ustawicznego, Policji, Straży Pożarnej, pani Martyny, Lego Education, Rodziców i Nauczycieli sprawiły, że ten Dzień Dziecka był naprawdę wyjątkowy. Wisienką na torcie naszej imprezy była piękna, słoneczna  pogoda :)

Impreza miała charakter otwarty i gościliśmy  na niej również dzieci z pobliskich przedszkoli  i całego Osiedla Fabrycznego. Uczniowie klas starszych , po zakończonym konkursie MasterChef także mieli okazję do chwili zabawy na przygotowanych punktach.

Każdej klasie , oprócz wychowawcy towarzyszył rodzic, który prowadził dokumentację fotograficzną  wesołych harców naszych uczniów.

Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia ogólnej relacji z Pikniku, a w kolejnych postach będziemy prezentować Dzień Dziecka w obiektywie rodziców.

Dzieciom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji Ich święta, a dorosłym , by zawsze potrafili odnaleźć w sobie dziecięcą radość i chęć do zabawy.