Pasowanie na czytelnika

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję klasa III a z wychowawczynią B. Paterek  przygotowała przedstawienie pt. „W smutnej bajce”. Dzieci przebrane za znane postacie z bajek uczyły, jak należy właściwie obchodzić się z książkami. Po obejrzeniu spektaklu, pani z biblioteki J. Puskarczyk wraz z ze swoimi małymi pomocnikami sprawdziła, czy dzieci wiedzą, jak należy kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości. W obecności pani dyrektor M. Kalinki oraz pani G.Merkiel  uroczyście przyrzekły, że będą sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.
 Na zakończenie uczniowie klas I otrzymali pamiątkowe drobiazgi, a mali aktorzy w podzięce za występ dostali pyszne cukierki.