MATEMATYCZNI GENIUSZE KLAS PIĄTYCH

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW.

W dniu 29 kwietnia 2019 roku odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej „MATEMATYCZNA SZTAFETA KLAS PIĄTYCH” organizowany przez Publiczna Szkołę Podstawową Nr 11 w Stalowej Woli. Zadania konkursowe uwzględniały zagadnienia objęte podstawą programową oraz wykraczające poza obowiązkowe treści nauczania w klasie piątej. Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte, opracowane przez organizatora

W konkursie wzięło udział 9 szkół z terenu  naszego miasta, łącznie 48 uczniów. Nasi uczniowie pod opieka pani Agnieszki Smagały – nauczyciela matematyki reprezentowali szkołę w konkursie miejskim. Przedstawiciele naszej szkoły : Aleksander Madej klasa V a, Adrian Kita klasa Va, Wiktor Studnicki klasa Vb, Konrad Zagulski klasa V b, Krystian Pyrkosz klasa V c drużynowo zajęli II miejsce w konkursie.

Ogromny sukces naszych chłopców, którzy wspaniale rozwiązali wszystkie zadania. W klasyfikacji indywidualnej                       I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły  Konrad Zagulski z klasy V b, który otrzymał największa ilość punktów spośród wszystkich uczestników konkursu. Przypominamy ze Konrad w tamtym roku również zdobył I miejsce w Miejskim Interdyscyplinarnym Konkursie Matematycznym, otrzymując tytuł Następcy Kopernika organizowanym przez Publiczna Szkołę Podstawową Nr 7 w Stalowej Woli.  Tak więc tytuł najlepszego matematyka z terenu miasta nadal pozostaje w naszej szkole.  Kolejny geniusz matematyczny naszej szkoły to Wiktor Studnicki, który zajął III miejsce otrzymując  również bardzo wysoką ilość punktów. Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom, pięknie dziękujemy pani Agnieszce Smagale za wspaniale i solidne przygotowanie swoich uczniów i mocno trzymamy kciuki za kolejny powiatowy etap konkursu, który odbędzie się w dniu 13 maja 2019 roku.