Europejski Dzień Języków Obcych

W dniach 23 – 26 września 2019 roku po raz pierwszy nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, zmotywowanie uczniów do dalszej nauki  oraz podkreślenie ich roli i znaczenia.  W tym wyjątkowym tygodniu lekcje miały formę zabaw i quizów językowych, w których uczniowie  brali udział z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem.

Uczniowie poznali różne formy pozdrowień, pożegnań, liczebniki w zakresie 1-10 w wielu językach obcych.  Nasi podopieczni mieli możliwość poznania i wypowiadania się w zakresie języka włoskiego, niemieckiego, holenderskiego, francuskiego czy rosyjskiego. Dobrze wiedzieć jak przeprosić i podziękować np. po szwedzku, czy zapewnić wybrankę o swoim uczuciu np. w języku holenderskim.  Ponadto, każdy uczeń naszej szkoły mógł dowiedzieć się więcej o działaniach, celach, historii oraz założeniach Europejskiego Dnia Języków.

Nasi uczniowie wzięli udział w zorganizowanym z inicjatywy pani Doroty Zagulskiej  szkolnym konkursie  pt.  ,,Pokaz Język ‘’. Wszystkie prace , były bardzo piękne , wyjątkowe i zawierały wiele interesujących informacji o różnych językach. Projekty konkursowe wystawiono na jednym z głównych korytarzy szkolnych, Cieszyły się one dużą oglądalnością. Nagrody rzeczowe  dla wyróżnionych uczennic otrzymaliśmy od pana Krzysztofa Nalepy z European Commission z siedzibą w Warszawie. Każdy uczestnik konkursu  otrzymał wyjątkowy gadżet – praktyczny długopis z logo EDJ.

I miejsce – Katarzyna Żminda z klasy VI a

II miejsce  – Nina Parysz z klasy VII a oraz Lena Grys z klasy V c

III miejsce –  Emilia i Weronika Kazaneckie z klasy VII a oraz Milena Piotrowska z klasy V c

Serdecznie gratulujemy.

Obchody  Europejskiego  Dnia Języków Obcych przygotowali  nauczyciele języków obcych : Justyna Zalot, Jadwiga Socha , Magdalena Czernecka. Koordynatorem działań była Dorota Zagulska .