“Dzień chłopaka” w klasie 5a.

W dniu  30 września 2019 roku  klasa  V a pod opieką wychowawczyni  pani Doroty Zagulskiej świętowała wyjątkowo Dzień Chłopaka. Uczniowie dzięki zaangażowaniu i pomocy wspaniałych rodziców z Trójki Klasowej – pani Izabeli Kwietniewskiej i Jolanty Świecy, spędzili kreatywnie czas w Naukowym  Zawrocie  Głowy – Campus LEGO Education Innovation Studio w Stalowej Woli.

Dzieciaki uczestniczyły w warsztatach, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników w oparciu o światowej sławy zestawy dydaktyczne Lego Education. Prowadzący zajęcia instruktorzy,   utwierdzili nas w przekonaniu że warsztaty z klockami Lego to idealne uzupełnienie i utrwalenie wiadomości nabywanych w przedszkolu i szkole, a także sposób na poznawanie otaczającego nas świata i pożyteczne  spędzanie wolnego czasu. Zajęcia pozwalają uczestnikom nabywać praktyczne doświadczenia w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów oraz oswajać się i zrozumieć fundamentalne zagadnienia fizyki, mechaniki, elektroniki, programowania, budowania konstrukcji. Uczniowie podczas zajęć rozwijają się językowo i przystosowują w zakresie współpracy w grupach.

Cała klasa aktywnie  i ambitnie uczestniczyła w zajęciach,  uczniowie wykonywali  wszystkie zadania. Miłym akcentem podczas pobytu w Campusie były otrzymane nowe  imienne koszulki i słodkie upominki.