XII Dyktando Niepodległościowe” Po polsku o historii”

26 września 2024 r. uczennice i uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie Dyktanda Niepodległościowego. Jest to projekt Fundacji „Zawsze warto” i Stowarzyszenia Polonistów, w którym bierze udział ponad 1200  szkół z Polski oraz polskich szkół za granicą. Konkurs ma 2 etapy: szkolny i wojewódzki a uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa.

Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się  polskiej historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Pisaniem Dyktanda rozpoczynamy przygotowania do obchodów Święta Niepodległości.

Dyktando zostało przeprowadzone przez nauczycielki Zespołu Przedmiotów Humanistycznych.