Jesteśmy na Mobilnym Przystanku Historia Przyszłości

Klasa 8a uczestniczyła w czwartek, 6.09.2024 r. w konferencji prasowej zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w związku z inauguracją trasy Mobilnego Przystanku Historia Przyszłości. W konferencji udział wzięli: prezes IPN dr Karol Nawrocki, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, dyrektor rzeszowskiego oddziału IPN dr Dariusz Iwaneczko, dyrektor Biura Nowych Technologii IPN Magdalena Hajduk, zaproszeni goście oraz przedstawiciele miejscowych mediów.

Następnie nasi uczniowie wzięli udział w immersyjnej lekcji historii, poznali najnowsze projekty Biura Nowych Technologii IPN. Dzięki grom i projektom VR można było odkryć wydarzenia z przeszłości w zupełnie inny sposób niż na tradycyjnej lekcji.Uczniowie zaangażowali się w walki lotników z czasów II wojny światowej, szyfry z czasu wojny polsko – bolszewickiej, powstanie warszawskie i obejrzeli etiudę filmową w rzeczywistości VR o rodzinie Ulmów. Takie spotkanie z historią najnowszą bardzo się podobało naszym ósmoklasistom, chętnie sprawdzali, wszystko, co zaoferowano na Przystanku.

Link do informacji na stronie IPN

Link do galerii zdjęć na stronie IPN