Wycieczka do Przychodni Weterynaryjnej

W piątek 7.06.2024r. klasa I a wraz z wychowawczynią udała się do Przychodni Weterynaryjnej „Kama”. Celem naszej wycieczki było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Pani Martyna Macko-Szymanek, lekarz weterynarii i zarazem mama naszego ucznia, przedstawiła nam swój warsztat pracy, pokazała wszystkie pomieszczenia oraz sprzęty, które służą do leczenia zwierząt. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach profesjonalna sala operacyjna. Dzieci dowiedziały się, jak właściwie należy opiekować się zwierzętami, w jaki sposób powinniśmy się zachować w kontakcie z niebezpiecznym psem. Wycieczka była bardzo ciekawa, a uczniowie dowiedzieli się wielu cennych informacji.  Na koniec zostali poczęstowani łakociami.

Serdecznie dziękujemy Pani Martynie Macko – Szymanek za poświęcony nam czas oraz za wspaniałą lekcję środowiska.