Uroczyście i z uśmiechem przywitaliśmy rok szkolny 2023/2024

4 września 2023 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024.

,,Niech ten rok szkolny będzie dla Was jak nowa przygoda, wspaniała podróż, podczas której będziecie odkrywać swoje talenty i nawiązywać serdeczne przyjaźnie’’

Te ważne życzenia dla naszych uczniów, chcielibyśmy uczynić mottem tego roku szkolnego.

Z optymizmem i pełni entuzjazmu rozpoczynamy nasze szkolne wyzwanie.

Bardzo się ucieszyliśmy, że 4 września, szkoła na powrót wypełniła się dziećmi i radosnym śmiechem. Rok szkolny przywitaliśmy tańcem, piosenką i wierszem. Piękną i dowcipną oprawę artystyczną wydarzenia przygotowała klasa 3 a pod kierunkiem wychowawczyni p. Haliny Uby. Energetyczne układy taneczne, przygotowane przez choreografkę MDK panią  Magdalenę Bucior, zaprezentowane na szkolnej scenie przez 3a wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Uśmiechnięte twarze naszych najmłodszych uczniów –Przedszkolaków i Pierwszoklasistów – zdradzały ich wielkie zaciekawienie szkołą, w  której będą się uczyć, bawić, odkrywać swoje talenty. Tego dnia towarzyszyli najmłodszym uczniom ich Rodzice. Wszystkich z radością powitała pani dyrektor szkoły Małgorzata Kalinka. Uczniom i Rodzicom przedstawiono Wychowawców, Nauczycieli i zespół specjalistów, którzy będą dbali o ich edukację i dobre samopoczucie dzieci w szkole.

Po oficjalnym przedstawieniu Grona Pedagogicznego i klas, był czas na swobodną rozmowę Pani Dyrektor z najmłodszymi uczniami. Okazało się, że nasi najmłodsi cieszą się ze spotkania ze szkołą, wspominali, co o szkole mówili im ich Rodzice… Okazuje się, że wielu z nich to kolejne już pokolenie uczniów PSP nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli. Otwarci, odważni, weseli, wspaniali, piękni- takimi słowami możemy opisać naszych nowych uczniów. Zapowiada się wspaniały rok szkolny.

W klasach starszych swoich uczniów przywitali Wychowawcy. Tu też nie zabrakło dobrych życzeń na rozpoczęcie roku szkolnego i serdeczności. Powakacyjne spotkanie swoich kolegów i koleżanek wywoływało za każdym razem wiele radości/ euforii. Szczególnie serdecznie przywitaliśmy uczniów klas czwartych – to oni w tym roku szkolnym weszli do Grona uczniów klas starszych  IV- VIII i poznali swoje nowe Wychowawczynie –w 4a – pani Dorota Zagulska , w 4 b – pani Marzena Janusz.

Cieszymy się, że rozpoczynamy rok szkolny 2023/2024 z Wami. Najlepsze życzenia dla Uczniów, Rodziców i Pedagogów.

Marzena Janusz