Święto Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

W październiku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, najmłodsi uczniowie przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. W tym roku ślubowanie połączone zostało ze Świętem Edukacji Narodowej. Na sali gimnastycznej klasy II a i III a przygotowały przepiękny występ, w którym poprzez piosenki, wiersze i taniec wyraziły wdzięczność i szacunek dla swoich nauczycieli.

Po zakończeniu pierwszej części na scenę wyszli odświętnie ubrani pierwszoklasiści, których odwiedziła Dobra Wróżka z ogromnym zaczarowanym ołówkiem, celem pasowania ich na uczniów. Jednak uroczystość przerwała Wiedźma, zła na dzieci, że nie zaprosiły jej na uroczystość. W gniewie zamieniła uczniów w Żółtodziobów. W obecności swoich najbliższych wyruszyli do trzech Zaczarowanych Krain w poszukiwaniu kluczy, dzięki którym Dobra Wróżka mogła ich odczarować. W każdej krainie  uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystko dobrze się zakończyło, dzieci zostały odczarowane i mogły przystąpić do pasowania.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania i przejściu przez symboliczną bramę, Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Wielka kredką, jak czarodziejską różdżką, dotykała ramion naszych podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków od rodziców i Pani Dyrektor oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Beata Paterek