Klasa I a na lotnisku

W poniedziałek 17.06.2024r. uczniowie klasy 1a mieli wyjątkową okazję odwiedzić lotnisko Aeroklubu Stalowa Wola w Turbi. Pod opieką instruktora lotnictwa, Edwarda Paterka, dzieci miały szansę bliżej poznać interesujący świat lotnictwa.

Na początku wycieczki uczniowie zapoznali się z historią powstania lotniska w Turbi. Spacerując po hangarze, mieli możliwość zobaczenia z bliska różne samoloty, co wzbudziło ogromne zainteresowanie. Instruktor opowiedział także o budowie szybowca i zasadach działania wyciągarki.

Następnie uczniowie odwiedzili “Salę Tradycji”, gdzie mogli podziwiać modele samolotów i innych eksponatów związanych z lotnictwem.  Na koniec wszyscy wpisali się do Pamiątkowej Księgi.

Wizyta na lotnisku była dla uczniów nie tylko wspaniałą przygodą, ale także okazją do zdobycia cennej wiedzy. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i nowych doświadczeń, a ta wycieczka na pewno długo pozostanie w ich pamięci!

Serdecznie dziękujemy Panu Edwardowi za poświęcony czas, cierpliwość i oprowadzenie dzieci po lotnisku.