Dzień Tumbo 2023 – Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie

W tym roku do obchodów Dnia Tumbo dołączyła nasz szkoła jako jedyna w mieście Stalowa Wola. Dnia 29.11.2023 r.  odbył się w szkole kiermasz charytatywny Tumbo Pomaga. Tumbo to pomarańczowy słonik, który jest symbolem Fundacji Tumbo na rzecz dzieci i  młodzieży osieroconych  i w żałobie. Dlaczego akurat on? Słonie to bardzo wrażliwe, emocjonalne zwierzęta, które przezywają żałobę i opłakują śmierć swoich bliskich. Tumbo również stracił rodziców, ale poradził sobie ze smutkiem po stracie. Teraz jego misją jest pociesznie dzieci i sprawianie, by na ich twarzach znów pojawił się uśmiech.

Nasi uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję przygotowując samodzielnie, bądź z rodzicami mnóstwo słodkości, za co bardzo im dziękujemy w imieniu organizatorów i Samorządu Uczniowskiego. Jest to otwarcie się na potrzeby dzieci i młodzieży po stracie rodzica.

Zorganizowana w naszej szkole akcja Tumbo pomaga, uczy bycia odpowiedzialnym nie tylko za siebie ale również za innych. Potrzebujących opieki  i wsparcia jest coraz więcej. Dzięki Wam możemy odpowiedzieć im: Tak, możemy pomóc…