Żołnierska przygoda.

Dnia 13 października uczniowie klasy 2 i 3, pod opieką Pani Agnieszki Kawy i Pani Haliny Uby, wybrali się do Jednostki Wojskowej w Nisku.
Na naszych uczniów czekało wiele niecodziennych atrakcji. Dzieci na własnych rękach poczuły ciężar broni wojskowej, doświadczyły trudności celu i strzału. Poznały wielkość, różnorodność i zastosowanie sprzętu wojskowego, a także zobaczyły, co skrywa się w najciemniejszych zakamarkach czołgu. Wiele ciekawostek spotkało ich także wewnątrz murów jednostki, to prawdziwa skarbnica wiedzy o życiu codziennym w wojsku, jak i jego historii. Kiedy rozpoczęły się uroczyste obchody, nasze dzieci wraz z pochodem żołnierzy, odśpiewały hymn, a wszystko przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Chociaż atrakcyjność i różnorodność sprzętu, armat i strojów zachwyciła naszych uczniów, to jednak prawdziwa bomba czekała na nich na końcu… Była to prawdziwa wojskowa zupa. Nasi mali żołnierze rozbroili ją szybko i bezbłędnie.
Było słonecznie, ciekawie i pysznie :)