fb

PSP nr 1 w Stalowej Woli – im. Wacława Górskiego, szkoła z tradycjami, wszechstronny rozwój dziecka, placówka oświaty, nauka, rekrutacje Stalowa Wola 1938

Z wizytą w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Stalowej Woli

20190926_102628

Dnia 26 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły, w ramach realizacji szkolnego programu promocji zdrowia wybrali się z wizytą do OSM w Stalowej Woli. W wycieczce uczestniczyły klasy 7a i 6a pod opieką wychowawczyń pań E. Sarzyńskiej i A. Tietze. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska taśmy produkcyjnej lokalnego mleka, masła, śmietany i jogurtów. W laboratorium dowiedzieli się w jaki sposób odbywa się kontrola jakości produktów. Najwięcej emocji wzbudził pokaz ręcznej produkcji stalowowolskich „krówek” i ich degustacja oraz degustacja twarogu prosto z taśmy produkcyjnej. Uczniowie poznali zdrowe lokalne produkty nabiałowe niezbędne w codziennej diecie nastolatka.

Szkolny Zespół ds Promocji Zdrowia

< powrót