Uczniowie IV b odnaleźli tajemne przejście do Narnii !

Nieoczekiwanie na jednej z lekcji języka polskiego grupa uczniów IVb odnalazła tajemne przejście do świata baśniowej Narnii.
 Droga do Narnii tym razem ukryta była w grze na motywach słynnej książki Clive a Staplesa Lewisa Lew, Czarownica i stara szafa, Opowieści z Narnii (część I ) Do gry stanęło czworo śmiałków, pragnących uwolnić Narnię spod panowania okrutnej Białej Czarownicy. Każdemu towarzyszyła drużyna przeszukiwaczy, czyli tych , którzy odnajdywali w powieści odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące bohaterów , fabuły  i problematyki książki.
  Ku naszemu zaskoczeniu niektórzy uczniowie podczas gry upodabniali się do swoich ulubionych bohaterów ! I tak : Bartek W. przeistoczył się nieoczekiwanie w fauna Tumnusa,  Anastazja G. w Białą Czarownicę, Piotr K. stał się Piotrem Sprawiedliwym, Gabrysia D.- Zuzanną, a Roksana – ciekawską Łucją.
 Nasi śmiałkowie, podobnie jak bohaterowie książki wykazali się odwagą i wytrwałością w pokonywaniu trudów” walki” o Narnię.
  Z łatwością odpowiadali na najbardziej szczegółowe pytania, dotyczące baśni. Na nic się zdały zaklęcia Białej Czarownicy i jej czarodziejska różdżka i tak Narnia wcześniej skuta lodem stawała się za każdym ruchem magicznej kostki krainą pełną ciepła i dobrych uczuć. I tak po kolei odzyskiwano w Narnii : wolność, zaufanie do drugiego człowieka, przyjaźń, dziecięce marzenia i magię, dzięki której takie równoległe do rzeczywistych światy mogą istnieć…
Ostatecznie  królestwo Narnii ocalił Bartłomiej Walczuk !
To na jego cześć zagrały królewskie fanfary.
Zwycięzca gry otrzymał Nagrodę Ptasiego Mleczka. Na szczęście wręczyła mu je zaprzyjaźniona z uczniami polonistka i wychowawczyni : M. Janusz.
 ( Pomyślcie tylko, co by się mogło stać , gdyby Bartek miał się poczęstować zniewlającym ludzi Ptasim Mleczkiem Białej Czarownicy…)
   To była niezwykła , magiczna lekcja -twierdzą zgodnie uczniowie i nauczycielka.

Pamiątkowe zdjęcia z pobytu w Narnii

Zwycięzcy Konkursu na Sobowtóra Postaci literackiej :
Bartłomiej Walczuk jako faun Tumnus
Anastazja Gil jako Biała Czarownica
Gabriela Dąbek jako Zuzanna

Jeśli tak ,jak my pragniecie przeżyć wielką przygodę , odnajdźcie własną drogę do Narnii. Koniecznie sięgnijcie po książki Clive’ a Lewisa. Klubowicze i uczniowie klasy IV b.