Szkolny MasterChef

1 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka i z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką pań Eli Sarzyńskiej i Anety Tietze,  zorganizował konkurs kulinarny dla klas 4 – 6  MasterChef.

W Jury konkursu zasiedli: “Magda Gessler” czyli pani księgowa Elżbieta Bąk, “Anna Starmach”, którą reprezentowała pani pedagog Małgorzata Jarocka – Reczek, oraz “Michael Morron” czyli ksiądz Kazimierz Szydło.  Gościem specjalnym Jury była pani Klaudia Kochowska , nauczyciel z Centrum Kształcenia Ustawicznego,  fundatora nagrody za  II miejsce( warsztaty smażenia naleśników dla całej klasy). Główną nagrodą konkursu był udział w warsztatach kulinarnych „Zabawa w gotowanie”, poprowadzonych przez panią Ewelinę Szkutnik. Nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca był bon o wartości 100 zł na wyjście całą klasą na lody.

Sponsorami  nagród konkursie byli: Prezydent Miasta Stalowej Woli (Referat Centrum Rewitalizacji), Samorząd Słuchaczy CKUiODiDZ w Stalowej Woli oraz Samorząd Uczniowski. Dla publiczności  słodki poczęstunek przygotowała Piekarnia Staropolska  Krystyny Pyzary. Sponsorom serdecznie dziękujemy!!!

W konkursie poszczególne klasy reprezentowała dwójka wybranych uczniów z każdej klasy czwartej, piątej i szóstej. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przy wspaniałym dopingu ze strony swoich klas i wychowawców wykonywali poszczególne zadania konkursowe. Mieli za zadanie min. obrać jabłko ze skórki, długość skórki była mierzona przez jury za pomocą linijki. Kolejne zadania to ubijanie piany z białek jaj na czas, lepienie pierogów, wyciskanie soku z cytrusów, rozpoznawanie przypraw, wykonanie z warzyw i owoców zwierząt oraz test wiedzy kulinarnej.

Ogłoszeniu wyników towarzyszyły wielkie emocje:

I miejsce zajęła klasa 6a, która weźmie udział w warsztatach kulinarnych „Zabawa w gotowanie”

II miejsce zajęła klasa 5a, która w nagrodę będzie smażyła naleśniki w CKU

III miejsce zajęła klasa 4a, która wybierze się całą klasą na lody.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Na zakończenie wspólnej zabawy Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki całorocznego konkursu Klasa na medal dla klas 4 – 6.

I miejsce i bon o wartości 500 zł na cele klasowe oraz puchar przechodni zdobyła klasa 4a pod opieką pani E. Sarzyńskiej

II miejsce i bon o wartości 100 zł na wyjście na lody zdobyła klasa 6a pod opieką pani  M. Radwańskiej

III miejsce i słodycze zdobyła klasa 5b pod opieka pani J. Sochy

Gratulujemy!!!

Nagrody w konkursie Klasa na Medal ufundował Samorząd Uczniowski PSP 1 oraz Rada Rodziców –  dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę , sponsorom za ufundowanie wspaniałych nagród, jury za pieczę nad przebiegiem konkursu oraz pani pedagog Małgorzacie Jarockiej – Reczek i pani Elżbiecie Bąk za ogromny wkład i pomoc w organizacji Dnia Dziecka w naszej szkole

wraz z Opiekunami