Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2014

W dniach od 9 do 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się rekolekcje szkolne pod nietypowym hasłem: „Kościół – salonem piękności naszej duszy!” Tegoroczne ćwiczenia duchowe przygotował i poprowadził ks. Piotr Klocek – wikariusz z parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wiele ciekawych przykładów i obrazów mi. „złotego cielca”, „salon piękności”, „małpowanie innych”, „jak grzech brudzi naszą duszę”, wzruszający fragment filmu „Cristiada” oraz wiele innych. Dowiedzieliśmy się o dzieciństwie i drodze do Nieba św. Monik i bł. Józefa Sánchez del Río. Szukaliśmy odpowiedzi na zagadkę:
Jakie to jest wydarzenie biblijne?
„Cztery głowy,
dziesięć nóg,
trzy Osoby,
jeden Bóg”