Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie ,,Booktalking ‘

15 maja odbył się w Publicznej Szkole nr 11 w Stalowej Woli ,organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną, Konkurs Czytelniczo –Literacki pod tytułem ,,Booktalking”, czyli pięć minut o książce.

Celem Konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Temu celowi sprzyjała znakomicie nowoczesna formuła prezentowania własnych upodobań czytelniczych. Zadaniem uczestników Konkursu było zareklamowanie w zaskakującej formie ulubionych książek. Uczestnicy konkursu mogli skorzystać z prezentacji multimedialnej, używać  kostiumów i rekwizytów; wcielać się w bohaterów książek. Jedynym ograniczeniem konkursu miał być limit czasowy prezentacji-tytułowe pIęć minut (!)

Na takim konkursie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły –członków Szkolnego Klubu Literackiego i Twórców Saloniku ,,Bajka” ; tym razem reprezentowali nas uczniowie IV c :

Ewa Karlikowska , Oliwia Mencfel, Karol Merkiel , którzy przygotowali prezentację książki K.Makuszyńskiego, ,Panna  z mokrą głową ‘’ oraz Milena Piotrowska, która zachęcała do przeczytania zbioru opowiadań ,,Gorzka Czekolada i inne opowiadania o wartościach” Czwartoklasiści wywiązali się ze swoich zadań wyśmienicie i znaleźli się w gronie nagrodzonych J

Uczniów do Konkursu przygotowały : M. Janusz-nauczyciel języka polskiego, J.Puskarczyk-nauczyciel bibliotekarz –Opiekunowie Szkolnego Klubu Literackiego.

Autor teksu: M. Janusz,J.Puskarczyk