“Poetycka wiosna…”

Poetycka wiosna w szkole. Klub Podróżniczo- Przygodowy Miłośnika Książki (Recenzenta) wydał  niezwykły Manifest Literacki. Wzywa się w nim uczniów do  poszukiwania w języku poezji – wzruszeń i piękna.  Stanowcze NIE wypowiada się  szarzyźnie i prozaicznym słowom. W Saloniku Literackim Bajka już odbywają się popisy recytatorskie i warsztaty poetyckie z Mistrzem. Przeprowadzono też niezwykły wywiad – inscenizację w roli – z Wisławą Szymborską! Przed nami różnorodne zadania – wyzwania – poetyckie: Poetyckie karaoke, Kongres Przybysiowo – Leśmianowy, Poranek w lesie i  wierszu Czesława Janczarskiego!
Poetycka wiosna już trwa.  Zapraszamy do udziału w naszych Inicjatywach.
Salonik Literacki ,,Bajka”
Manifest Literacki
,,Poetycka wiosna’’
Uczniowie !! Nie pozwólcie panoszyć się szarym, prozaicznym słowom.
Nie  okradajcie się ze wzruszeń i refleksji

Uwaga ! Konkurs !
Jesteśmy ciekawi, czy macie jakieś ulubione wiersze. Przepiszcie ulubiony utwór na oddzielną kartę i przynieście do szkolnej biblioteki. Koniecznie zapiszcie informacje o autorze wiersza i podajcie tytuł. Na odwrocie napiszcie informacje o sobie – imię i nazwisko, klasa… A może dodatkowo zilustrujesz swój ulubiony wiersz?

Jeśli zachwycił Cię pojedynczy wers – też dobrze. Zapisz go i przynieś do szkolnej biblioteki. Wpiszemy Twój ulubiony cytat poetycki do naszej TOP listy.

A może piszesz własne wiersze ….i chcesz je pokazać . Chętnie je przeczytamy i opublikujemy na stronie Klubu-jeśli się zgodzisz.