Pasowanie na czytelnika

…” Jestem sobie Baj, tysiąc  bajek znam. Otoczcie mnie kołem coś Wam o nich opowiem…..”

– tymi słowami wypowiedzianymi przez gościa specjalnego – tatę Olafa z klasy IIA, rozpoczęła się uroczystość Pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. 22 maja 2017 r. uczniowie klasy I zostali zaproszeni przez swoich starszych kolegów  z klasy IIA do udziału w niezwykle sympatycznym programie artystycznym, przygotowanym  pod kierunkiem  wychowawcy klasy p. Haliny Uby. Piosenkami, wierszami, zabawnymi dialogami i zagadkami zachęcali pierwszaków do czytania książek, dbania o nie, chętnego odwiedzania szkolnej biblioteki, w  której mile  widziani są wszyscy czytelnicy. Uczniowie klasy I, w obecności swojej wychowawczyni, Pań Dyrektor i nauczyciela bibliotekarza obiecali, że będą czytać i szanować książki  oraz często odwiedzać bibliotekę.  Na pamiątkę spotkania otrzymali upominki i słodycze.
Mamy nadzieję, że uczniowie klasy I, dotrzymają swojej obietnicy, odkryją swoje czytelnicze pasje  i prawdziwie rozsmakują się w lekturze, czego serdecznie życzy …….szkolna biblioteka!