,,Książka – nierozdzielny towarzysz,

przyjaciel bez interesu,

domownik bez naprzykrzania”

/I. Krasicki /

6 maja 2016 r. w naszej szkole odbyło się  ,,  Pasowanie na czytelnika”.

Uroczystość ta, to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek i korzystania z zasobów  biblioteki szkolnej.

Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy II b pod kierunkiem p. I.Gamrackiej – Kaczor przygotowali krótką część artystyczną. Wprowadzili pierwszoklasistów  w świat bajek i baśni oraz starali się  przekazać  młodszym kolegom wiedzę  o książce i bibliotece.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Pani bibliotekarka  życzyła pierwszoklasistom, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód, niezwykłych emocji i wiedzy. Przypomniała wszystkim, że książki rozwijają  wyobraźnię i ciekawość oraz  zachęcała do nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkową odznakę i dyplom, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.