“Miej serce i patrzaj w serce”

.
“Miej serce i patrzaj w serce” Adam Mickiewicz.
W środę, 18 grudnia uczniowie z PSP 1 odwiedzili wychowanków z Domu Dziecka przy ulicy Podleśnej 6 w Stalowej Woli. Inicjatorem i opiekunem akcji wolontariuszy „ Miej serce i patrzaj w serce” jest opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Dorota Paleń – Zagulska. Co roku w okresie bożonarodzeniowym grupa uczniów organizuje kiermasz i dzięki zebranym środkom pieniężnym udaje się zakupić artykuły żywnościowe, kosmetyki i zabawki, które darujemy dzieciom z Domu Dziecka.
Każda wizyta w Domu Dziecka jest bardzo wychowawcza dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Zbiórka darów, kiermasz świątecznych ozdób i smakołyków, spotkanie z dziećmi  mieszkającymi w Domu Dziecka, wspólne rozmowy i zabawy sprawiają, że stają się oni wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci .