II Miejski Dzień Praw Zwierząt

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Stowarzyszenie Zwierząt “Futrzak” i nasza szkoła były organizatorami Miejskiego Konkursu Plastycznego na projekt plakatu propagującego czipowanie psów, pod hasłem “Psa zaczipuj i rozstaniem nie ryzykuj”
W dniu 23 czerwca w Muzeum Regionalnym odbyło się uroczyste wręczenie nagród, a przybyli goście mogli podziwiać nagrodzone prace.
Nagrodzeni laureaci:
Kl. I-III
I m-ce Szymon Zaręba
II m-ce Gabriela Baran
III m-ce Krystian Dąbek
Kl. IV-VI
I m-ce Bartosz Głaz
II m-ce Kamila Majdańska
III m-ce Aleksandra Głosowicz
Wyróżnienia:
Karolina Staranowicz
Karol Siembida
Małgorzata Rodzeń
Kamil Kuśnierz

W trakcie trwania uroczystości, właściciele psów mogli zadbać o swych podopiecznych korzystając z usług Salonu Pielęgnacji Psów “Golden”.Dla dzieci przewidziano warsztaty plastyczne “Muzeum psów”, występy artystyczne, pokaz multimedialny na temat praw zwierząt.Osoby chętne, mogły opowiedzieć o swoim zwierzęciu przed mikrofonem.
Na dziedzińcu muzeum, można było również oglądać wystawę prac konkursu ekologicznego “Dobre rady na odpady,czyli coś z niczego” zorganizowanego przez panie A.Tietze i M.Radwańską. Uczniowie wykazali się nie lada pomysłowością, tworząc unikatowe przedmioty. Wśród wystawionych prac można było dostrzec roboty, lokomotywę, wózki, lalki, samoloty, autobus,kwiaty,koszyki i wszystko wykonane z odpadów.