Posadziliśmy przy szkole 20 drzew!

W piątek uczniowie klasy 5a posadzili przy szkole 20 drzew. Jabłonie ozdobne, klony, wierzby palmowe i inne piękne drzewa będą rosły razem z uczniami. Każde drzewo otrzymało opiekuna -jedną z klas naszej szkoły. Zadaniem uczniów będzie pielęgnowanie drzewka, podlewanie go, dbanie o jego bezpieczeństwo, a także  wykonanie corocznej pamiątkowej fotografii klasowej ze swoim drzewkiem. Potrzeba wielu lat by z małego drzewka wyrosło duże i zdrowe drzewo. Tak samo jak potrzeba wielu lat troski i opieki by z dziecka wyrósł dobry dorosły człowiek. Chcemy by uczniowie, dzięki tej akcji mieli większą świadomość jak bardzo nasze zdrowie i życie zależy od przyrody, bardziej o nią dbali i byli wrażliwi na jej piękno. Liczymy na to, że  po latach do nas wrócą ze swoimi dziećmi i powiedzą im “to jest moje drzewo”.

Wykonywane nasadzenia odbywały się w ramach projektu “Zadrzewienia i zakrzewienia na terenie gminy Stalowej Woli”. Jest on realizowany przez Stowarzyszenie Nasze Miasto. Za jego finansową stronę odpowiada starostwo powiatowe.

Do szkoły, z propozycją posadzenia drzew przy szkole zwrócił się pan Łukasz Banasik ,tato jednego z uczniów klasy 5a. W sadzeniu pomagali nam goście -pani Elżbieta Matysiak-wielka miłośniczka drzew, pan Jacek Kasprzyk, nasz pan woźny Piotr Hałys, pani Agata Głaz-nauczyciel WF i oczywiście pan Banasik. Organizacją akcji na terenie szkoły zajęła się pani pedagog Małgorzata Jarocka.