Zielona szkoła w Zawoi klasy 5b i 6a

W dniach 6-9 czerwca 2017r. uczniowie klasy 5b i 6a  spędzili czas na zielonej szkole w miejscowości Zawoja. Był to czas przeznaczony na naukę w innej formie, a także czas na gry i zabawy integracyjne.

W pierwszy dzień uczniowie zwiedzili Ojcowski Park Narodowy – Maczuga Herkulesa, Pieskowa Skała, Zamek w Ojcowie, Źródełko  „Miłości”. W drugi dzień odwiedziliśmy Żywiec, górę Żar i szczególne miejsce Elektrownię Porąbka-Żar, która jest  drugą co do wielkości elektrownią szczytowo-pompową w Polsce. Popołudnie uczniowie spędzili na projektowaniu i własnoręcznym wykonaniu koszulek. Trzeci dzień był dla nas dużym wyzwaniem. Uczniowie weszli na Babią Górę – najwyższy szczyt w Beskidu Żywieckiego  tj 1725m. Ta góra była dla nas wyzwaniem, ale warto było! Z góry roztaczał się cudowny widok na Jezioro Orawskie, Tatry i całą Zawoję. Wieczór spędziliśmy na ognisku i grach zespołowych. Była to niezapomniana przygoda!

Oto fotorelacja z naszego wyjazdu! Zdjęcia- Agata Głaz, Agnieszka Surdyka, Jadwiga Socha