Uroczystość pasowania na ucznia.

25 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia.
Niespodziewanie na uroczystości pojawiła się Wiedźma, w poszukiwaniu niegrzecznych dzieci dla swojego wygłodniałego Smoka Żarłoka. W naszej szkole niegrzecznych dzieci nie ma, więc Wiedźma porwała i zaczarowała Panią Dyrektor.
Na pomoc dzieciom przybyła dobra Wróżka. Wiedźma, wyznaczyła dzieciom bardzo trudne zadania i zagroziła, że “brak wykonania choć jednego zadania spowoduje, iż Pani Dyrektor na zawsze bryłą lodu zostanie”. Dzieci wykonały wszystkie zadania, uwolniły Panią Dyrektor ze złych czarów i udowodniły, że:
Potrafią pilnie pracować w ciszy i skupieniu.
Zgodnie współpracują i chętnie pomagają kolegom.
Potrafią uważnie słuchać, szybko się uczą.
Sumiennie wykonują zadania i obowiązki ucznia oraz znają „czarodziejskie słowa”: proszę, przepraszam, dziękuję.

Kiedy Wiedźma ze Smokiem opuściła mury naszej szkoły, Pierwszaki przystąpiły do uroczystego ślubowania, następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Po otrzymaniu dyplomów, prezentów od Pani Dyrektor i rodziców uczniowie udali się do klasy na poczęstunek i zabawę przy muzyce.