Szkolne Andrzejki na Fabrycznym

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii i wróżb. Ten niezwykły czas miał miejsce we wtorek 28 listopada 2017 r. , kiedy to uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami i wychowawcami spotkali się na wspólnej zabawie w ramach konkursu „Granty Fabryczne” (zadanie publiczne z zakresu rewitalizacji „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”), projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 -2020.
Dzieci zapoznały się tradycjami i historią powstania tego święta, a następnie wróżbom nie było końca. Rodzice przebrani za magów i cyganki przepowiadali przyszłość z kart. Każdy mógł dowiedzieć się co go czeka, na co musi uważać. Do tego celu posłużyła najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku. Dzieciaki
z niecierpliwością przekłuwały papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, wyczarowywały nad ogniem swoją szczęśliwą liczbę. Nie zabrakło również ciasteczek z przepowiednią na najbliższy rok. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami prowadzonymi przez DJ. Dużą atrakcja wieczoru była Balonowa Fotobudka, gdzie uczestnik zabawy mógł zrobić sobie zabawne zdjęcie w przebraniu, a animator wyczarował z balonika dla każdego pamiątkę – symbol Andrzejek. Pod koniec zabawy wszyscy raczyli się słodkim poczęstunkiem.
Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że wieczór przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabaw rodziców ze swoimi pociechami.
Tę wspaniałą zabawę zawdzięczamy pani Małgorzacie Gotfryd, autorce i realizatorce pomysłu, której bardzo dziękujemy!!!