Spacerkiem po Kazimierzu Dolnym 

W dniu  3 czerwca  2019 roku uczniowie z klas 4a,4c, i 7 a   pod opieką p. Marzeny Janusz , p.Anny Skorupy, oraz p. Doroty Zagulskiej wyjechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Uczniowie przy pięknej pogodzie aktywnie spędzili cały dzień.

Po dotarciu na miejsce naszej podróży spotkaliśmy się z przewodnikiem, który opowiedział mam wiele interesujących historii i ciekawostek. Pierwszą atrakcją naszego wyjazdu było przejście wąwozem Korzeniowy Dół, gdzie podziwialiśmy osłonięte w wyniku erozji wodnej korzenie starych drzew i krzewów oraz warstwy skał lessowych o pięknym żółtym kolorze. Następnie udaliśmy się na Wzgórze Trzech Krzyży zwane inaczej Krzyżową Górą- najważniejszy punkt zwiedzania Kazimierza Dolnego, z którego roztacza się cudowny widok na zabytkowe miasteczko i jego malownicze okolice. Kolejnym etapem naszego wyjazdu było wejście na Basztę Zamku z XIII wieku, skąd podziwialiśmy panoramę Doliny Wisły.

Kazimierz Dolny to niezwykle malownicza miejscowość, bardzo stara, polska osada nad Wisłą. Większość budowli charakteryzuje czerwona dachówka, bielone od zewnątrz ściany i kamienne podmurówki. Wszystkie domy utrzymane są w godnym podziwu porządku, dzięki czemu miasteczko ma specyficzny charakter i urok . Po bardzo aktywnym kilkugodzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do restauracji na smaczny obiad.  Zwiedzanie Kazimierza uatrakcyjniał nam spacer zabytkowymi uliczkami, wśród niezwykłych kamieniczek i pachnących kawiarenek. Ładowaliśmy nasze wewnętrzne akumulatory, pałaszując pyszne gofry, lody, piernikowe koguty oraz racząc się pyszną wedlowską czekoladą i gorącą herbatką.

Po pysznym posiłku i zakupie pamiątek udaliśmy  się do portu nad Wisłą i popłynęliśmy  statkiem wycieczkowym podziwiając malownicze krajobrazy. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

Dorota Zagulska