,,Skąd przychodzi poezja ? ‘’

,,Skąd przychodzi poezja ? ‘’  Spotkanie autorskie z Alicją- młodą poetką i uczennicą naszej szkoły.

Na niezwykłe spotkanie z poezją do nowo otwartego Saloniku ,,Bajka” , zaprosił wszystkich zainteresowanych Klub Literacki działający w naszej szkole. Wieczór był pełen wrażeń.

Spotkanie otworzył  występ gitarowy Julii Trzpis-uczennicy Vb. Muzyka wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Było odświętnie i nastrojowo. Po powitaniu bohaterki i gości wydarzenia, przedstawiono krótko wizytówkę twórczą Alicji. Następnie na tle muzycznym wysłuchaliśmy recytacji wierszy Alicji, przygotowanych przez jej koleżanki-czytelniczki z klasy IVc. Wiersze ilustrowały także obrazy i etiudy teatralne. Alicja była wzruszona. W kolejnej części wieczoru ogłosiliśmy konkurs na rozkodowanie poprzez aplikację Qr cytatów z wierszy młodej poetki. Wygrana w tym konkursie była szczególnie ważna, bo oprócz słodkości zwycięzca mógł uścisnąć dłoń poetki.Był tez wywiad z poetką, z którego dowiedzieliśmy się w jakich okolicznościach powstał pierwszy wiersz Ali. Skąd młoda poetka bierze pomysły do swoich wierszy.  Potem wszyscy próbowaliśmy swoich sił w tropieniu metafor. Zabawa w poetyckie karaoke bardzo się spodobała. Użyliśmy w niej piosenki K.Stankiewicz ,,Kot bez ogona ‘’. Nie dość ,że Ala kolejny raz udowodniła swój talent poetycki, to i inni świetnie poradzili sobie z rozszyfrowaniem poetyckiego języka piosenki. Uwieńczeniem wieczoru było obdarowanie Alicji statuetką, która ma jej zawsze przypominać ten magiczny wieczór w Saloniku ,,Bajka” i przynosić jej  poetyckie natchnienie.

Innym ważnym momentem wydarzenia było przypomnienie miejsc, w których można rozwijać talent poetycki oraz pokazano wizytówki kilku najważniejszych konkursów poetyckich ,organizowanych w regionie. W krótkiej prezentacji przybliżono także podstawy prawa autorskiego ; zwrócono uwagę na wyjątkowość i oryginalność utworu jako własności intelektualnej.

Bardzo cieszyliśmy się tym wieczorem i jesteśmy dumni z talentu Ali. W Saloniku Literackim ,,Bajka” chcielibyśmy nadal prezentować naszych twórczych uczniów.

Cieszymy się ,że tak wielu uczniów-kolegów i koleżanek Alicji wzięło udział w tym wieczorze. Swoją obecnością zaszczycili  nas także ; pani dyrektor szkoły, Rodzice Ali, pani Anna Maciuch- przedstawiciel Strefy Spotkań Dmowskiego 11 z córeczką Ulą J, wychowawczyni Ali –pani Elżbieta Sarzyńska oraz Rodzice naszych uczniów i goście z Osiedla FabrycznegoJ

Inicjatywę zorganizowały w ramach Grantów Fabrycznych IV – Marzena Janusz i Joanna Puskarczyk

z Klubowiczami.

Organizatorki dziękują pani Marcie Radwańskiej za pomoc w przygotowaniu zaproszeń i dekoracji.